top of page

Бібліотека школи

Шкільна бібліотека ставить своїми завдання такі напрями:

  • сприяння державної політики в галузі освіти;

  • інформаційне забезпечення всіх аспектів навчального процесу освітнього закладу;

  • виховання в учнів інформаційної культури, постійного прагнення до самостійного пошуку інформаційних джерел;

  • виховання мислячого, вдумливого читача з високим рівнем бібліотечно-бібліографічної культури;

  • всебічне сприяння підвищенню фахової майстерності педагогів;

  • популяризація педагогічної літератури серед батьків та надання інформації про неї.

Аналіз роботи бібліотеки:

   Реалізуючи інформативну, просвітницьку та духовну функцію бібліотека школи проводила певну роботу. Навчальний процес був забезпечений підручниками та навчальними посібниками. Згідно з надходженнями, учні одержали комплекти підручників.

     Стан фондів на кінець року становить 66075, а загальна кількість фонду підручників на сьогодні 54351 примірників, художнього фонду 20124 . Забезпечено підручниками такі клаcи як 1.2.3.4.5.7.8.9.11.Не вистачає підручників для учнів  10 класу. Забезпеченість періодичними виданнями: «Південна зоря», Сільська школа, Інформаційний збірник, Шкільна Бібліотека, Вісті Придніпров’я, Зоря, та інші.

      Забезпеченість фаховими виданнями: Директор школи, Історія в школах, Українська мова і література, Хімія, Фізика, Інформатика, Математика, Світова література, Початкова школа  та інші. 

     Крім підручників бібліотека забезпечує учнів програмною літературою для позакласного читання, а також літературою для тематичних переглядів, рефератів, доповідей. На допомогу вчителеві, учням для формування ключових компетентностей бібліотека використовує різноманітні форми: літературні вікторини, ігри, бесіди, виставки, конкурси, консультації.  Збереженню фондів сприяла участь всього колективу у загально шкільному конкурсі «Живи книго».

     У минулому навчальному році бібліотека закладу провела слідуючу роботу: Оформили книжкові виставки: «Здраствуй, школа, доброти колиска!», «Ми живемо в Україні і дуже любимо її», «Шануймо наших вчителів»,  «Традиції предків», « Голодомор 32-33 років»,  «Пам’ятаємо твій подвиг солдат» , «У світі професій», «Поет, який завжди з нами». Провели творчі бесіди : «Творчий шлях Сковороди», «Здоров’я скарб твого життя», «Учись вчитися та пізнавай», « Мій Край Моя Земля». Тематичні полички та куточки: «Співці української землі», «Космос і космонавти», «Народознавство», «Здоровий спосіб життя», «Мовна політика в Україні», «У світі казок».

    Традиційно бібліотека проводить екскурсії до Читай міста для учнів початкової школи, бере участь у проведенні тематичних тижнів (пошук матеріалів, допомога учнів у оформленні тематичних сторінок, доповідей, рефератів). У читальному залі постійно проводяться бесіди «Про бібліотечні правила», «Чи важко підтримувати підручник у належному стані», «Як книжка прийшла до нас», «Шануй і бережи книгу», «Україна моя Батьківщина», «Державні та народні символи України», «Твій шкільний підручник». До тижня бойової слави на честь дня Перемоги  в читальному залі розгорнуті виставки «Завжди пам’ятаємо», до місячника «Знаймо, виконуємо правила дорожнього руху», проведено бесіди «Червоний, жовтий, зелений. До Міжнародного дня рідної мови, Дня української мови та писемності у бібліотеці були проведенні виставки «В рідній школі - рідна мова»., «Як виникла писемність».

     Бібліотека бере участь у традиційних святах : «День родини», Моя родина – світ добра і краси», «Острів здоров'я - дитинства край, завжди для себе відкривай».

Протоколи педагогічних рад щодо вибору підручників, які друкуються за рахунок коштів державного бюджету:

bottom of page